Bu gün Azərbaycanlıların Soyqırımı Günüdür
Bu gün Azərbaycanlıların Soyqırımı Günüdür31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günüdür. APA-nın məlumatına görə, 1918-ci ildə ermənilər Bakı quberniyasının Bakı, Şamaxı Quba şəhəri, Göyçay qəzasında, Qarabağda, Zəngəzurda, İrəvanda və Naxçıvanda azərbaycanlılara qarşı talanlar, yanğınlar, terror və digər zorakılıq aktları həyata keçiriblər.
Oxunub: 546 dəfə | Tarix: 31 Mart 2009 | Kateqoriya: Xəbərlər | Ətraflı...
Amerikalı konqresmenlər Türkiyə və Ermənistan prezidentlərinə məktub göndəriblər
Amerikalı konqresmenlər Türkiyə və Ermənistan prezidentlərinə məktub göndəriblər ABŞ Konqresinin dörd üzvü, Demokrat Partiyasının təmsilçiləri Türkiyə və Ermənistan prezidentlərinə məktub göndəriblər. APA-nın “CNN Turk”ə istinadən yaydığı məlumata görə, konqresmenlər müraciətdə Türkiyə və Ermənistan arasında münasibətlərin normallaşması istiqamətində səyləri dəstəklədiklərini bildiriblər.
Oxunub: 430 dəfə | Tarix: 31 Mart 2009 | Kateqoriya: Xəbərlər | Ətraflı...
Ross Uilson: “Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin nizamlanması istiqamətində aparılan danışıqların sona çatmasında Türkiyə-Ermənistan dialoqu ciddi rol oynaya bilər” - EKSKLÜZİV
Ross Uilson müsahibə “ATƏT-in Minsk Qrupu həmsədrlərinin Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin nizamlanması istiqamətində apardığı uzun illik danışıqların sona çatmasında Türkiyə-Ermənistan dialoqu ciddi rol oynaya bilər”.
Oxunub: 407 dəfə | Tarix: 31 Mart 2009 | Kateqoriya: Xəbərlər | Ətraflı...
Almaniya XİN-in dövlət katibi: “Regiona səfərim zamanı Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həllinə dair təkliflərimi irəli sürəcəyəm”
Qernot Erlerin müsahibəsi “Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin hərbi yolla nizamlanması variantının bütün hallarda istisna edilməsi zəruridir”.

«    March 2009    »
Today is Day of Azerbaijanis’ GenocideMarch 31 – is the Day of Azerbaijanis’ Genocide, APA reports. In 1918 Armenians committed plunders, arsons, terror acts against Azerbaijanis in Baku, Shamakhy, Guba, Goychay, Karabakh, Zengezur, Yerevan and Nakhchivan.
Hits: 381 | Published: 31 March 2009 | Category: News | More...
U.S. congressmen send letters to Turkish and Armenian Presidents
U.S. congressmen send letters to Turkish and Armenian Presidents Four members of the U.S. Congress, representatives of Democratic Party sent letters to Turkish and Armenian Presidents, APA reports quoting CNN Turk.
Hits: 322 | Published: 31 March 2009 | Category: News | More...
Ross Wilson: “Conclusion of the long running talks on Karabakh is another essential piece which negotiations between Turkey and Armenia can reinforce” - EXCLUSIVE
Ross Wilson: “Conclusion of the long running talks on Karabakh is another essential piece which negotiations between Turkey and Armenia can reinforce” - EXCLUSIVE“Conclusion of these long running talks that Minsk group co-chairs have been trying to lead for many years on Karabakh is another essential piece which negotiations between Turkey and Armenia can reinforce,” Ross Wilson, former U.S. ambassador to Azerbaijan and Turkey told APA’s US bureau.
Hits: 350 | Published: 31 March 2009 | Category: News | More...
Minister of State at the Federal Foreign Office: I will put forward my proposals on the settlement of Nagorno Karabakh conflict during my visit to the region
Minister of State at the Federal Foreign Office: I will put forward my proposals on the settlement of Nagorno Karabakh conflict during my visit to the region“It is necessary to exclude military solution to Nagorno Karabakh conflict in all cases,” Minister of State at the Federal Foreign Office Gernot Erler said in Yerevan, APA reports.