Bu gün Azərbaycanlıların Soyqırımı Günüdür
Bu gün Azərbaycanlıların Soyqırımı Günüdür31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günüdür. APA-nın məlumatına görə, 1918-ci ildə ermənilər Bakı quberniyasının Bakı, Şamaxı Quba şəhəri, Göyçay qəzasında, Qarabağda, Zəngəzurda, İrəvanda və Naxçıvanda azərbaycanlılara qarşı talanlar, yanğınlar, terror və digər zorakılıq aktları həyata keçiriblər.
Oxunub: 459 dəfə | Tarix: 31 Mart 2009 | Kateqoriya: Xəbərlər | Ətraflı...
Amerikalı konqresmenlər Türkiyə və Ermənistan prezidentlərinə məktub göndəriblər
Amerikalı konqresmenlər Türkiyə və Ermənistan prezidentlərinə məktub göndəriblər ABŞ Konqresinin dörd üzvü, Demokrat Partiyasının təmsilçiləri Türkiyə və Ermənistan prezidentlərinə məktub göndəriblər. APA-nın “CNN Turk”ə istinadən yaydığı məlumata görə, konqresmenlər müraciətdə Türkiyə və Ermənistan arasında münasibətlərin normallaşması istiqamətində səyləri dəstəklədiklərini bildiriblər.
Oxunub: 406 dəfə | Tarix: 31 Mart 2009 | Kateqoriya: Xəbərlər | Ətraflı...
Ross Uilson: “Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin nizamlanması istiqamətində aparılan danışıqların sona çatmasında Türkiyə-Ermənistan dialoqu ciddi rol oynaya bilər” - EKSKLÜZİV
Ross Uilson müsahibə “ATƏT-in Minsk Qrupu həmsədrlərinin Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin nizamlanması istiqamətində apardığı uzun illik danışıqların sona çatmasında Türkiyə-Ermənistan dialoqu ciddi rol oynaya bilər”.
Oxunub: 376 dəfə | Tarix: 31 Mart 2009 | Kateqoriya: Xəbərlər | Ətraflı...
Almaniya XİN-in dövlət katibi: “Regiona səfərim zamanı Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həllinə dair təkliflərimi irəli sürəcəyəm”
Qernot Erlerin müsahibəsi “Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin hərbi yolla nizamlanması variantının bütün hallarda istisna edilməsi zəruridir”.
Oxunub: 320 dəfə | Tarix: 31 Mart 2009 | Kateqoriya: Xəbərlər | Ətraflı...
Rusiya Mərkəzi Bankı: Azərbaycan manatı yenə də MDB-nin ən sabit valyutasıdır
Rusiya Mərkəzi Bankı: Azərbaycan manatı yenə də MDB-nin ən sabit valyutasıdırSon bir ayda Azərbaycan manatı (AZN) bölgədə və MDB məkanında ən sabit milli valyutalar sırasında mövqeyini qoruyub saxlayıb.
Oxunub: 535 dəfə | Tarix: 30 Mart 2009 | Kateqoriya: Xəbərlər | Ətraflı...
“Euronews”: Barak Obamanın Ankaraya səfərindən sonra Türkiyə Ermənistanla sərhədləri aça bilər
“Euronews”: Barak Obamanın Ankaraya səfərindən sonra Türkiyə Ermənistanla sərhədləri aça bilər “ABŞ prezidenti Barak Obamanın Türkiyəyə apreldə gerçəkləşəcək səfərindən sonra Ankara Ermənistanla sərhədləri aça bilər”. APA-nın məlumatına görə, bu barədə “Euronews” Avropa Birliyindəki yüksək vəzifəli bürokratlara istinadən məlumat yayıb.
Oxunub: 329 dəfə | Tarix: 30 Mart 2009 | Kateqoriya: Xəbərlər | Ətraflı...
Azərbaycan Ombudsmanı 31 mart Azərbaycanlıların soyqırımı günü ilə bağlı bəyanat verib
Azərbaycan Ombudsmanı 31 mart Azərbaycanlıların soyqırımı günü ilə bağlı bəyanat veribAzərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili Elmira Süleymanova 31 mart - Azərbaycanlıların soyqırımı günü ilə əlaqədar bəyanat verib.

Today is Day of Azerbaijanis’ Genocide March 31 – is the Day of Azerbaijanis’ Genocide, APA reports. In 1918 Armenians committed plunders, arsons, terror acts against Azerbaijanis in Baku, Shamakhy, Guba, Goychay, Karabakh, Zengezur, Yerevan and Nakhchivan.
Hits: 161 | Published: 31 March 2009 | Category: News |
U.S. congressmen send letters to Turkish and Armenian Presidents Four members of the U.S. Congress, representatives of Democratic Party sent letters to Turkish and Armenian Presidents, APA reports quoting CNN Turk.
Hits: 169 | Published: 31 March 2009 | Category: News |
Ross Wilson: “Conclusion of the long running talks on Karabakh is another essential piece which negotiations between Turkey and Armenia can reinforce” - EXCLUSIVE “Conclusion of these long running talks that Minsk group co-chairs have been trying to lead for many years on Karabakh is another essential piece which negotiations between Turkey and Armenia can reinforce,” Ross Wilson, former U.S. ambassador to Azerbaijan and Turkey told APA’s US bureau.
Hits: 166 | Published: 31 March 2009 | Category: News |
Minister of State at the Federal Foreign Office: I will put forward my proposals on the settlement of Nagorno Karabakh conflict during my visit to the region “It is necessary to exclude military solution to Nagorno Karabakh conflict in all cases,” Minister of State at the Federal Foreign Office Gernot Erler said in Yerevan, APA reports.
Hits: 147 | Published: 31 March 2009 | Category: News |
Bank of Russia: Azerbaijani manat still remains the most stable currency in the CIS area The Azerbaijan’s manat still remains as one of the most stable currency in the region and CIS area, according to a ranking list released by Finmarket.
Hits: 173 | Published: 30 March 2009 | Category: News |
Euronews: Turkey could open borders with Armenia after the Barack Obama’s visit to Ankara Ankara could open the borders with Armenia after the US President Barack Obama’s visit to Turkey in April, Euronews reports quoting the EU high-ranking officials.