BU ILIN OKTYABRINDA XƏZƏRYANI ÖLKƏLƏRIN BIRINCI HÖKUMƏTLƏRARASI IQTISADI KONFRANSI KEÇIRILƏCƏK
Bu il oktyabr ayının 3-5-də Rusiyanın Həştərxan şəhərində Xəzəryanı ölkələrin birinci hökumətlərarası iqtisadi konfransı keçiriləcək. «APA-ECONOMICS»in RBK-ya istinadən verdiyi məlumata görə, konfransda Azərbaycan, Rusiya, Türkmənistan, Qazaxıstan və İranın hökumət nümayəndələri iştirak edəcək.
EDVARD NALBANDYAN: “ERMƏNISTAN “MADRID TƏKLIFLƏRI” ƏSASINDA DANIŞIQLARI DAVAM ETDIRMƏYƏ HAZIRDIR” Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirlərinin Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin nizamlanmasına dair növbəti görüşü avqustun 1-də Moskvada keçiriləcək. APA-nın “Novosti Armeniya”ya istinadən verdiyi məlumata görə, Ermənistanın xarici işlər naziri Edvard Nalbandyan bu gün İrəvanda keçirdiyi mətbuat konfransında bildirib ki, görüş ATƏT-in Minsk qrupunun həmsədrləri tərəfindən təşkil olunub. O, həmsədrlərlə geniş formatda və nazirlərin ayrıca görüşünün nəzərdə tutulduğunu söyləyib. Erməni nazir görüşdə “Madrid təklifləri”nə dair müzakirələr aparılacağını diqqətə çatdırıb. E. Nalbandyan ölkəsinin bu təkliflər əsasında başlanmış proses üzrə danışıqları davam etdirməyə hazır olduğunu vurğulayıb: “Bu yol münaqişənin həllinə kömək edəcək”.

FIRST INTERGOVERNMENTAL ECONOMIC CONFERENCE OF CASPIAN STATES TO TAKE PLACE IN OCTOBER
The first intergovernmental economic conference of the Caspian states will take place in Astrakhan, Russia on October 3-5. APA-ECONOMICS reports quoting RBK that government representatives of Azerbaijan, Russia, Turkmenistan, Kazakhstan and Iran will participate in the conference. Business projects on the themes “Trans-border cooperation on effective use and storage of biological resources for continuous development of the Caspian region”, “Formation and development of transport-logistic system of the Caspian: tendencies, goals, prospects”, “Complex use of mineral resources of the Caspian region” and “Caspian region - area of increasing investments”. The meeting of the organizing committee for preparing and holding the conference will be held in Russia’s Ministry of Economic Development and Trade on July 31.
EDWARD NALBANDIAN: ARMENIA IS READY TO CONDUCT NEGOTIATIONS BASING ON MADRID PROPOSALS
Next meeting of Azerbaijani and Armenian Foreign Ministers on the settlement of Nagorno Karabakh conflict will be held in Moscow on August 1, APA reports Novosti Armenia