“SƏRBƏST TOPLAŞMAQ AZADLIĞI HAQQINDA” QANUN LAYIHƏSINƏ ƏLAVƏ VƏ DƏYIŞIKLIKLƏR AZƏRBAYCAN MILLI MƏCLISINƏ TÖVSIYƏ OLUNUB
“SƏRBƏST TOPLAŞMAQ AZADLIĞI HAQQINDA”
“Sərbəst toplaşmaq azadlığı haqqında” qanun layihəsinə əlavə və dəyişikliklər haqqında” qanun layihəsi bu gün Milli Məclisin İnsan haqları daimi komissiyasında müzakirəyə çıxarılıb.
Oxunub: 523 dəfə | Tarix: 16 May 2008 | Kateqoriya: Xəbərlər | Ətraflı...
ABŞ KONQRESI POLŞA VƏ ÇEXIYADA RAKET HÜCUMUNDAN MÜDAFIƏ SISTEMI ÜÇÜN AYRILACAQ VƏSAITIN MIQDARINI ARTIRMAQDAN IMTINA EDIB
ABŞ Nümayəndələr Palatasının Silahlı Qüvvələr Komitəsi ölkənin 2009-cu il hərbi büdcəsinə təklif olunan dəyişikliyi rədd edib. APA-nın məlumatına görə, bu dəyişiklik ABŞ-ın Polşa və Çexiya ərazisində yeni raket hücumundan müdafiə sisteminin quraşdırılması üçün əlavə vəsait ayrılmasını nəzərdə tuturdu. Komitənin 34 üzvü bu layihəyə əlavə vəsait ayrılmasına etiraz edib, 24 konqresmen isə dəyişikliyi dəstəkləyib.
Oxunub: 506 dəfə | Tarix: 16 May 2008 | Kateqoriya: Xəbərlər | Ətraflı...
ATƏT-IN DEMOKRATIK TƏSISATLAR VƏ İNSAN HAQLARI BÜROSUNUN RƏHBƏRI DƏYIŞDIRILIB
ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Haqları Bürosuna (DTİHB) yeni rəhbər təyin olunub. APA-nın məlumatına görə, bu gün ATƏT Nazirlər Şurasının qərarı ilə Sloveniya təmsilçisi Yanes Lenarçik ATƏT DTİHB-nin yeni rəhbəri təyin edilib.

DRAFT LAW ON ANNEXES AND AMENDMENTS TO DRAFT LAW ON “FREEDOM OF ASSEMBLY” RECOMMENDED FOR CONSIDERATION OF PARLIAMENT
“FREEDOM OF ASSEMBLY”
A draft law on annexes and amendments to draft law on “Freedom of Assembly” was discussed at the Parliament’s Standing Commission on Human Rights on Thursday.
Hits: 243 | Published: 16 May 2008 | Category: News | More...
US CONGRESS COMMITTEE CONFIRMS CUTS TO A PLANNED MISSILE DEFENSE SYSTEM IN POLAND AND CZECH REPUBLIC
US House of Representatives Armed Forces Committee rejected changes to the country’s defense budget for fiscal year 2009, which proposed to restore 232 millions dollars for a planned missile defense system in Poland and Czech Republic, APA reports.
Hits: 271 | Published: 16 May 2008 | Category: News | More...
NEW CHAIRMAN APPOINTED TO OSCE OFFICE FOR DEMOCRATIC INSTITUTIONS AND HUMAN RIGHTS
New chairman has been appointed to OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR). APA reports that under the decision of OSCE Council of Ministers, representative of Slovenia Janes Lenarcik has been appointed new director of OSCE/ODIHR.