BAKI HESABAT KONFRANSI
KOIŞIRO MATSUURA: “MÜNAQIŞƏNIN HƏLLI ISTIQAMƏTINDƏ NƏTICƏ ƏLDƏ OLUNMADIĞINDAN UNESCO DAĞLIQ QARABAĞDAKI TARIXI ABIDƏLƏRIN QORUNMASI ILƏ BAĞLI HEÇ BIR ADDIM ATA BILMIR”
UNESCO DAĞLIQ QARABAĞDAKI TARIXI ABIDƏLƏRIN QORUNMASI ILƏ BAĞLI HEÇ BIR ADDIM ATA BILMIR
“Dağlıq Qarabağdakı mədəni abidələrin qorunması vacib məsələdir”. APA-nın məlumatına görə, bu sözləri UNESCO-nun baş direktoru Koişiro Matsuura deyib.
Oxunub: 481 dəfə | Tarix: 15 May 2008 | Kateqoriya: Xəbərlər | Ətraflı...
AZƏRBAYCANDA İNSAN HÜQUQLARINA DAİR BEYNƏLXALQ STANDARTLARIN İMPLEMENTASİYASI ÜZRƏ BEYNƏLXALQ İŞÇİ QRUPUNUN QAYNAR XƏTT XİDMƏTİ
QAYNAR XƏTT XİDMƏTİ
Hüquq pozuntuları ilə bağlı şikayətlərlə qaynar xətt xidmətinə müraciət edə bilərsiniz. Qaynar xətt xidmətinə müraciət edən vətəndaşlara yanında cavab verilir, ya da ofisə dəvət olunaraq hüquq pozuntusu ilə bağlı ərizə ilə müraciət etməsi təmin olunur.Qaynar xəttə daxil olmuş müraciətlər Beynəlxalq İşçi Qruppunun hüquqşünasları tərəfindən araşdırılır və hüquq pozuntusu aradan qaldırılanadək işin gedişinə nəzarət olunur.

KOÏCHIRO MATSUURA: “UNESCO CANNOT TAKE MEASURES FOR PROTECTION OF HISTORICAL MONUMENTS IN NAGORNO KARABAKH, BECAUSE NO RESULTS HAVE BEEN ACHIEVED IN CONFLICT SOLUTION”
“The protection of cultural monuments in Nagorno Karabakh is important issue”, said Koïchiro Matsuura, UNESCO Director General, APA reports.
“HOT LINE” SERVICE OF THE WORKING GROUP FOR THE IMPLEMENTATION OF INTERNATIONAL STANDARTS ON HUMAN RIGHTS
Everyone can appeal to “Hot Line” Service about violation of rights by forwarding a petition, and with complaints. The ones appealed to “Hot Line” Service are either responded right on time or invited to our office to get his or her petition. The appeals accepted in “Hot Line” Service are investigated by the lawyers of International Working Group, and the process of the work is checked till the existing violation of the right is liquidated.